K provozování všech zde uvedených programů je nutné mít na počítači nainstalované prostředí  Java Runtime Environment (JRE) .  Pokud nemáte na svém počítači  nainstalováno prostředí Java , lze ho zdarma stáhnout z internetových stránek společnosti  Oracle - http://www.oracle.com  Doporučuji  poslední verzi JRE. Java musí být nainstalována již pro instalační programy, protože i ty využívají Javu pro nainstalování příslušného programu. Instalační programy vytvoří na ploše s ikonami zástupce pro spouštění programu a odinstalační program, který lze vyvolat v nabídce Start-Programy. Odinstalaci můžete provést i Vy zrušením příslušného zástupce na ploše a výmazem cílového adresáře programu.


  EET _ Client  - 

          Program  EET - Client  umožňuje odesílat a přijímat zprávy EET ( Elektronické evidence tržeb ) . Vstupem i výstupem jsou textové soubory s definovanými parametry, tzn. program může sloužit jako komunikační mezičlánek mezi programy. Umožňuje odeslání dat na portál EET a získané údaje uloží v definovaném formátu ve výstupním souboru, kde je lze načíst.
 


  JW_Emailer  - 

Emailový klient, program, který umožňuje emaily odesílát a přijímat. Jak v grafickém uživatelském rozhraní, tak v režimu příkazové řádky, kdy  pro odeslání či příjem emailů se program vyvolá se zadanými parametrickými soubory. Ty je možné vytvořit například v jiném programu . Zde je k dispozici demoverze programu, která má pouze jediné omezení. Neukládají se přílohy přijatých emailů.
                                                                                                                                                                                        


   Files_Back_Up - 

Program zálohování souborů a dat vašeho počítače. Program v pravidelných intervalech provádí na pozadí zálohu Vámi vybraných dat. Zálohovaná data jsou zkopírována do zálohovacího adresáře,  a pak zkomprimována do souboru ve formátu zip. Program v zálohovacím adresáři udržuje nastavený počet posledních záloh. Program obsahuje i modul obnovy dat. Zvolené soubory lze pak obnovit z uložené zálohy.
 


   JPG_Changer -

Program na úpravu fotek. Fotky je možné otáčet, vyřezávat a upravovat velikosti, přičemž úprava se provádí nad celým adresářem. Program zpracuje najednou celou dávku označených  fotek vybraného adresáře. Program je zdarma.

 


   Piškvorky   - 

Prvotním cílem při návrhu tohoto programu bylo naučit se Swing komponenty jazyka Java. Výsledkem je funkční program, ve kterém jsou ale i pozůstatky vývoje, například jak Load_indikátor programu, tak úvodní Splash_screen.. Program je zdarma.

 


   My_Sql slovník   - 

Napojení Javy na MySql server  v  anglicko<->českém   a   v  německo<->českém slovníku. Tento program (cca 50000 slovíček v každém slovniku) je zdarma i se zdrojovými kódy programu.
 


   Unicode převod   - 

Jednoduchá utilita pro převod zadaného textu z Windows kódování do kódování UNICODE. Utilita je zdarma i se zdrojovým kódem. Jestliže Vám některý kód v převodu chybí, lze ho dopsat do zdrojového kódu programu. Nebo mě emailem kontaktujte s výpisem chybějících kódů, do programu je dopracuji a upravený program Vám zašlu.