Ing. Petr Pitrmuc - Piti_Soft                                           Z p ě t


 Postup instalace EET Prodejna  - ostrý provoz EET


   1. Získání identifikačních údajů k EET

   Provozovat EET lze pouze s identifikačními  a přihlašovacími údaji, které získáte u správce daně. Popis jak na to, je zde - Identifikační údaje k EET.
 


   2. Instalace programu ET-Client pro ostrý provoz EET

Instalaci ETClienta můžete provést pouze, jestliže máte nainstalované Java prostředí. V případě že ne, instalace Javy je popsána zdeInstalace_Java  -.    

ETClient - DIČ- CZ1234567890 - univerzální ET Client,který, jestliže si ve zkušební verzi  programu PRODEJNA nastavíte svoje identifikační údaje (DIČ), tak tyto údaje odesílá na EET portál. V instalaci není certifikát, adresář Certificat je prázdný. URL v parametrech je nastaveno na ostrý provoz, lze ale změnit v parametrech na URL playgroundu.  Pro ostrý provoz EET je hodnota URL :

                         https://prod.eet.cz:443/eet/services/EETServiceSOAP/v3

    Instalace programu je stejná pro obě verze ET-Clienta, je popsána zde:  ETClient_instalace .

 - Jestliže máte program zprovozněn v  1.fázi s ETClientem pro zkušební prostředí EET , můžete přistoupit  ke zprovoznění ostrého provozu EET. Nainstalujte univerzálního ETClienta, do adresáře  - c:\ETClient\Certificat -  nakopírujte svůj soubor certifikátu ve formátu  - p12 - . Soubor certifikátu má tvar - 132467890.p12 -   Soubor přejmenujte na CertificatEET.p12. Abyste věděli , který certifikát pro EET  používáte , znovu  do adresáře nakopírujte původní soubor certifikátu. V adresáři tak máte 2 soubory s certifikátem,  program ETClient využije jeden, druhý je pouze pro informaci, jaký certifikát se zde používá. Nainstalovaný ETClient se spustí kliknutím myši. V pravé dolní části obrazovky ( tzv. tray lišta ) se objeví ikona  programu  , viz obr.  Parametry programu ET-Client lze zobrazit a upravit kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu a ze zobrazeného menu zvolit  - Parametry - .
                                     
                

        V parametrech programu zadejte a znovu potvrďte heslo pro Váš certifikát.

    Jestliže jste měli nainstalovaného ETClienta pro zkušební provoz , POZOR po instalaci ETClienta pro ostrý provoz si  zkontrolujte URL v parametrech. Tento údaj je uložen v souboru ParamEET.dat a program si tento údaj z tohoto souboru při každém spuštění obnovuje. Výmazem ParamEET.dat a novým spuštěním programu se nastaví správné URL , další možnost je URL přepsat a uložit.

Aby se program automaticky spouštěl při zapnutí počítače, je dobré umístit zástupce programu do Windows  složky  - Po_spuštění - . Návod je zde -  ET_Client_Po_Spusteni  - .


        3. Nastavení EET v programu PRODEJNA .

    Program prodejna se instalovat znovu nemusí. Stačí zadat údaje provozovatele do parametrů programu,     viz :  Nastavení_prodejna .


                                                            Z p ě t