Ing. Petr Pitrmuc - Piti_Soft                                             Z p ě t


    Postup instalace a zprovoznění programu - EET Prodejna

  Úvod :  Program  PRODEJNA je aplikace MS-DOS ,  lze ji provozovat   ve  WINDOWS XP/Vista/7/8/10.   Program je plně provozuschopný pouze na Windows 32 bitů, od verze Vista není možnost celoobrazovkového režimu,  program se spustí v okně, přičemž  velikost okna je možné nastavit ve vlastnostech programu velikostí  písma. Program je možné provozovat i na tabletu s 32 bitovými Windows. Protože zadávání dat pomocí dotykové obrazovky na tabletu je možné do programu pouze přes klávesnici na obrazovce , doporučuji k tabletu přes napájený  USB rozbočovač připojit klávesnici,  myš  a  tiskárnu.

-  Program EET prodejna využívá k odesílání a přijímání EET zpráv program ET-Client. Využitím tohoto trvale spuštěného klienta se podařilo dosáhnout vynikající doby odezvy EET zpráv. Průměrná doba odezvy prodeje v režimu EET byla za období 12/2016 pod 0.5 sekundy. Obsluha pokladen zapnutí EET režimu nepocítila, protože v okamžiku ukončení prodeje a odeslání EET tržby, se otvírá pokladní šuplík, obsluha přijímá hotovost od zákazníka  a vrací požadovanou hotovost. V tomto časovém období je pak již účtenka s EET údaji vytištěna na tiskárně.

- Často jsem obdržel dotaz, kolik MByte zabere program a data na disku ? Program zabírá na disku cca 5 MByte a pro data přibližně platí ,  že  2500 prodejek zabere  asi  10 MBytu.

- Na zde dostupné zkušební verzi programu -PRODEJNA-  lze do 30.09.2017 provozovat plnohodnotný ostrý provoz s EET. Lze tedy po vyplnění Vašich identifikačních údajů ověřit, zda-li Vám bude program -PRODEJNA- vyhovovat.

- Do programu bylo dopracováno nastavení pro tisk na termotiskárnu - EXCELVAN  ZJ-5890K -, která na   www.Aliaexpress.com  stojí cca 25 USD ( cca 700 Kč ) , doprava do ČR zdarma, dodací doba 3-4 týdny.   Tiskárna má tichý, rychlý a kvalitní tisk, šířka paragonu je 58 mm.   Instalace této tiskárny je popsána níže.  Program samozřejmě umožňuje tisk na všechny typy dostupných ( Star, Epson atd. ) jak pokladních tak stolních tiskáren. Záleží na Vás, jakou tiskárnu využijete.
 
- Pro provoz více pokladen v síťovém prostředí je nutné použít síťovou verzi Ufandu. Zde je v instalaci tzv. jednouživatelská verze, která síťový provoz neumožňuje. V případě Vašeho zájmu o síťové řešení, mě prosím kontaktujte.


                                         A nyní jak na to?

  
    ────────────────────────────────
    
  1)    Instalace zkušební verze EET   -  Nejsou potřeba identifikační údaje
       ────────────────────────────────             finanční správy.
    
  2)       Zkušební prodeje EET
       ────────────────────────────────
       
3)     Instalace ostré verze EET
       ────────────────────────────────


  Instalace tiskárny  - EXCELVAN ZJ-5890K -  a její - ZPROVOZNĚNÍ - .

  Návody k jednotlivým krokům jsou ke stažení  ve Word formátu zde : Návody_doc_formát .

                          -  Soubory instalace ke stažení  -

  Poznámka: Po telefonické domluvě Vám mohu zdarma pomocí vzdálené správy po internetu program Prodejna s EET nainstalovat.
                   Podrobnosti a podmínky zde : Vzdálená_správa_Pitrmuc


                                            Z p ě t